PRODUKTY
MENUMENU

Piece oporowe do aluminium

Piec do topienia aluminium to wysokiej klasy urządzenie, które składa się z dwóch wysokiej jakości komór. Urządzenie to zbudowane jest najczęściej ze stali i wykorzystuje w swojej pracy sterowanie hydrauliczne polegające na ustaleniu przechyłu i dostępu do okna wsadowego. W zależności od modelu piec do przetopu aluminium osiąga wysoką wydajność. Sprawdź, jakie piece do aluminium są oferowane przez firmę Bisbrydex.

Topienie aluminium — na czym polega?

Aluminium to pierwiastek chemiczny należący do grupy metali. Materiał ten jest chętnie wykorzystywany praktycznie w każdej dziedzinie gospodarki. Topienie aluminium to proces, który pozwala zmienić stan tego materiału i dokładnie wykorzystać go do swoich celów.

Topienie aluminium odbywa się w temperaturze 660,32 stopni Celsjusza. Temperatura wrzenia to aż 2519 stopni Celsjusza. Do przetapiania tego pierwiastka warto wykorzystywać profesjonalny piec do topienia aluminium. Dlaczego? Pierwiastek ten bardzo łatwo się utlenia, co sprawia, że cały proces przetapiania należy przeprowadzić w specjalnej atmosferze ochronnej.

​Piece oporowe — właściwości i zastosowanie

Firma Bisbrydex oferuje wysokiej jakości piece oporowe i piece topliwe, które wprowadzą topienie aluminium na jeszcze wyższy poziom. W ofercie dostępne są m.in.: piece oporowe do zalewania aluminium, piec topliwy, piec topliwy stalowy oraz piec topliwy z materiałem izolacyjnym.

Piece oporowe do zalewania aluminium są dostępne o średnicy 1300 mm, a wysokość zewnętrzna wynosi 1000 mm. Od góry dostępne jest zamknięcie z pokrywą — przykręcane lub na kliny. W pokrywie jest możliwość umieszczenia otworu pod rurę łączącą płytę kokilarki z piecem. W dolnej części wykonano natomiast otwór odpływowy w celu zabezpieczenia zatopienia grzałek w sytuacji, gdy dojdzie do pęknięcia tygla. Grzałki marka Bisbrydex wykonuje z materiału canthal. Moc pieca to 50 kW. Co istotne, nasze piece oporowe są produkowane na specjalne i indywidualne życzenie. Wszystko po to, by stworzony piec spełniał wszystkie potrzeby i oczekiwania klienta.

Topliwe piece do aluminium — jak działają?

Piec topliwy to bardzo szczelna konstrukcja, która wewnątrz została wyłożona specjalnym materiałem izolacyjnym. Elementy grzejne zostały umiejscowione na kształtkach szamotowych, które tworzą okrąg. Wewnątrz pieca znaleźć można tygiel, do którego wlewane jest aluminium. Urządzenie posiada również czujnik zwarciowy, który sygnalizuje wylanie aluminium i pary wewnątrz pieca. Sygnalizacja powoduje zatrzymanie pracy urządzenia. Dodatkowo na wyposażeniu znaleźć można zawór awaryjny spustu powietrza. Oprócz tego dostępne są dwa układy pomiaru ciśnienia w piecu. Jeden znajduje się na piecu do aluminium, a drugi na zasilaczu hydraulicznym. Piece topliwe, podobnie jak piece oporowe, są wykonywane na specjalne zamówienie.

Nie wiesz, jaki piec do przetopu aluminium wybrać? Skontaktuj się z ekspertami Bisbrydex, którzy podpowiedzą, doradzą i zaproponują sprawdzone rozwiązania, które przydadzą się w specyfice Twojego biznesu. Topienie aluminium z wykorzystaniem pieców Bisbrydex, pozwala wprowadzić cały proces na jeszcze wyższy poziom.

Wyświetlanie wszystkich 4 wyników