PRODUKTY
MENUMENU

Prasy hydrauliczne do klejenia drewna

Prasa hydrauliczna jest urządzeniem, które wykorzystuje nacisk wysokiego ciśnienia powstającego w zamkniętym układzie hydraulicznym i tym samym umożliwia ściskanie różnego rodzaju materiałów. Nasza firma oferuje tego typu maszyny dostosowane do wykonywania określonej pracy. W asortymencie znajduje się między innymi prasa do drewna. Dzięki profesjonalnej specyfikacji możliwe jest maksymalne wykorzystanie potencjału urządzenia i zwiększenie efektywności pracy.

Jak działa urządzenie?

Budowa poszczególnych rodzajów pras hydraulicznych do drewna może się nieco różnić. Dzięki temu możliwe jest ich jak najlepsze przystosowanie do wykonywania określonego typu pracy. Prasa stolarska z pewnością będzie wyróżniać się innymi cechami niż przykładowo prasa do pakowania odzieży czy wulkanizacji gumy. Każde tego typu urządzenie wykorzystuje jednak ten sam mechanizm działania opierający się na prawie Pascala. Układ hydrauliczny prasy do drewna, jak i każdej innej prasy hydraulicznej, wypełniony jest bowiem cieczą. Pod wpływem nacisku wewnątrz zamkniętego układu wytwarza się wysokie ciśnienie. Ciecz zaczyna równomiernie rozchodzić się po wszystkich częściach maszyny i zwiększać oddziaływanie siły mechanicznej. Dzięki zastosowaniu tego mechanizmu prasa hydrauliczna przeznaczona do pracy z drewnem jest w stanie oddziaływać na ten surowiec z ogromną mocą, nieosiągalną dla urządzeń działających w oparciu o inne systemy.

Dostosowanie wariantu prasy do indywidualnych potrzeb

Dostępna w naszym asortymencie prasa hydrauliczna do klejenia drewna świetnie sprawdzi się zarówno w małych zakładach meblarskich, dużych przedsiębiorstwach produkujących meble czy inne drewniane wyroby, jak i w prywatnych warsztatach. Zakres możliwości jej wykorzystania jest naprawdę bardzo szeroki. Aby maksymalnie dostosować parametry maszyny do indywidualnych potrzeb każdego klienta, umożliwiamy wykonanie pras do drewna na zamówienie. W trosce o komfort oraz bezpieczeństwo użytkowania oferowanych przez nas urządzeń dostarczamy klientom sprawdzone i wykonane z największą dbałością o szczegóły rozwiązania. Maszyny do obróbki drewna, które można znaleźć w naszym asortymencie, posiadają stabilne konstrukcje, do których produkcji zostały użyte podzespoły wykonane z wysokiej jakości materiałów. Wszystkie te aspekty czynią nasze produkty wyrobami reprezentującymi najwyższy standard.

Czym wyróżniają się nasze prasy do drewna?

W Bisbrydex kładziemy szczególny nacisk na to, aby każda z oferowanych przez nas pras do klejenia drewna była możliwie jak najprostsza w obsłudze oraz czyniła pracę jak najłatwiejszą, a jednocześnie najefektywniejszą. Dlatego też nasze maszyny zostały wyposażone w funkcję elektronicznego sterowania. Obsługa całego systemu, który jest w stanie w znacznym stopniu skrócić czas całej pracy, również jest bardzo prosta.

Klejenie drewna jest w wielu branżach niezbędną czynnością, której efektywne wykonywanie znakomicie sprawdzi się przy procesach produkcyjnych związanych z wytwarzaniem blatów, schodów, paneli oraz różnego rodzaju mebli. Stolarską prasę do drewna można dopasowywać do danego elementu, dlatego też łatwo dzięki temu połączyć zarówno małe części konstrukcyjne, jak i sporych wymiarów płyty. Porównując jednak inne maszyny stolarskie do prasy hydraulicznej, można jednoznacznie stwierdzić, że potrafi ona, jak żadne inne urządzenie, w skuteczny sposób oddziaływać na materiał z tak dużą siłą.

​ Prasa stolarska – wsparcie w codziennej pracy

Dzięki zastosowaniu oferowanej przez nas stolarskiej prasy hydraulicznej do klejenia drewna możliwe jest wykonywanie pracy w prosty i jednocześnie bardzo efektywny sposób. Po naciśnięciu włącznika należy ustawić ramy docisków na odpowiednich pozycjach. Następnie na łapach docisku pionowego prasy należy ułożyć elementy przeznaczone do klejenia. Kolejnym krokiem jest dociśnięcie ich od przodu i od góry za pomocą odpowiednich dźwigni sterowania znajdujących się na zasilaczu.

Po wykonaniu wyżej wymienionych czynności należy wyłączyć urządzenie i odczekać czas niezbędny do całkowitego wyschnięcia kleju. Następnie maszynę należy uruchomić ponownie, aby przywrócić siłowniki do pozycji początkowej. Odbywa się to również przy pomocy dźwigni sterujących. Cały proces obróbki drewna przebiega zatem sprawnie i szybko, a obsługa prasy nie jest skomplikowana.

​ Wielofunkcyjne maszyny do obróbki drewna

Użytkowanie niniejszych maszyn stolarskich wyróżnia dodatkowo przemyślana budowa, ułatwiająca załadunek poszczególnych elementów przeznaczonych do klejenia drewna. Rozpiętość rozmiarów, jakie urządzenie jest w stanie obsłużyć, jest bardzo szeroka. Dzięki temu zakres produktów powstałych po wykonaniu całego procesu również jest duży.

Wszystkie oferowane przez nas produkty z kategorii pras do drewna łączy solidne wykonanie z użyciem wysokiej jakości materiałów, wytrzymała konstrukcja oraz prosta obsługa. W Bisbrydex dokładamy wszelkich starań, aby urządzenia dostarczane naszym klientom maksymalnie ułatwiały im pracę i czyniły ją o wiele efektywniejszą.

Wyświetlanie wszystkich 2 wyników